تکان دادن تهران توافق شهردار شورای شهر

تکان دادن: تهران توافق شهردار شورای شهر شورای اسلامی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی واکنش مدیر جمهور به ادعاهای تازه وزیر امور خارجه آمریکا

رئیس جمهور، دادن استقلال به دانشگاه‌ها را بزرگترین هدیه جهت این مجموعه دانست و اظهار داشت: اساتید و مسئولین دانشگاه‌ها در برخورداری دانشگاه‌ها از استقلال توقع ص

واکنش مدیر جمهور به ادعاهای تازه وزیر امور خارجه آمریکا

واکنش مدیر جمهور به ادعاهای تازه وزیر امور خارجه آمریکا

عبارات مهم : سیاست

رئیس جمهور، دادن استقلال به دانشگاه ها را بزرگترین هدیه جهت این مجموعه دانست و اظهار داشت: اساتید و مسئولین دانشگاه ها در برخورداری دانشگاه ها از استقلال توقع صحیح و به جایی دارند و باید استقلالی که حق آنها هست، به دانشگاه ها برگردانده شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه دوشنبه در دیدار صمیمی با جمعی از اساتید و پزشکان، با قدردانی از کارها انجام شده است در دو بخش علم و بهداشت سلامت جامعه، گفت: از ۴۰ سال پیش تا به امروز جمعیت کشور، حدود ۲ برابر زیاد کردن داشته است و اگر مقایسه کوتاهی داشته باشیم روند عادی چنین است که تعداد دانشجویان، اعضای علمی، پزشکان و متخصصین و تخت های بیمارستانی کشورمان هم حدود ۲ برابر زیاد کردن داشته باشد، ولی اقداماتی که در زمینه توسعه انسانی و رشد علم و دانش انجام شده است بسیار بالاتر از این رقم می ّباشد.

واکنش مدیر جمهور به ادعاهای تازه وزیر امور خارجه آمریکا

رئیس جمهور افزود: سال ۵۷ حدود ۲۰۰ هزار نفر دانشجو داشتیم و امروز بیش از ۴ میلیون دانشجو داریم یعنی تعداد دانشجویان ۲۰ برابر شده است هست. در آن دوران حدود ۷ هزار هیأت علمی وجود داشت و امروز این رقم بیش از ۱۰ برابر شده است است و در دولت یازدهم و دوازدهم حدود ۲۴ پارک علم و فناوری به پارک های علم و فناوری کشور اضافه شده است است و در این مسیر فعالیت های مهم را شما اساتید و دانشجویان پرنشاط جامعه انجام داده اید.

دکتر روحانی با بیان اینکه از لحاظ علمی و در زمینه کمی و کیفی پیشرفت های بسیار خوبی در کشور بوجود آمده هست، گفت: در زمینه ارایه مقالات علمی به مراکز علمی دنیا در ردیف شانزدهم دنیا قرار داریم و در منطقه و حتی در دنیای اسلام، در ردیف اول و دوم هستیم.

رئیس جمهور، دادن استقلال به دانشگاه‌ها را بزرگترین هدیه جهت این مجموعه دانست و اظهار داشت: اساتید و مسئولین دانشگاه‌ها در برخورداری دانشگاه‌ها از استقلال توقع ص

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در بخش سلامت و پزشکی هم از پیشرفت های چشمگیری برخوردار بوده ایم، خاطر نشان کرد: امروز اگر کسی دچار بیماری شود، بسیار بعید است که در آرزوی شفا و درمان در خارج از کشور باشد و با تلاش پزشکان کشور درمان و شفای انواع امراض در داخل کشور انجام می شود، ضمن اینکه بسیاری از ایرانیان خارج از کشور نیز جهت عمل جراحی بخاطر اعتمادی که به پزشکان ایرانی دارند، به کشورمان مراجعه می کنند.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم تخت های بیمارستانی نسبت به کل دوره های گذشته ۲۰ درصد اضافه شده است است و دولت در این زمینه اهتمام خاص ای داشته است.

رئیس جمهور با اشاره به سخنان یکی از اساتید دانشگاه مبنی بر اینکه دانشگاه ها را آزاد بگذارید و به آنها استقلال بدهید، اظهار داشت: دادن استقلال عمل به اساتید و بزرگان دانشگاه حرف درستی است و اصولاً چه کسی بهتر از اساتید دانشگاه و دانشگاهیان می توانند و صلاحیت دارند که جهت دانشگاه تصمیم بگیرند؟ هیچ گاه اعتقاد نبودم که تصمیماتی که با حضور جمعی در جلسه گرفته می شود از تصمیمات بزرگان و اساتید دانشگاه، صائب تر باشد.

واکنش مدیر جمهور به ادعاهای تازه وزیر امور خارجه آمریکا

دکتر روحانی با اشاره به اینکه اساتید کشورمان به دنبال استقلال و دانشجویان عزیز خواهان آزادی هستند، گفت: اگر این دو را به دانشگاهیان عزیزمان بدهیم، بسیاری از مسایل برطرف می شود و بی تردید اساتید و دانشگاهیان بهتر می توانند گزینش ها و صلاحیت های مورد نیاز را تشخیص دهند و جوانان و دانشجویان نیز خودشان دلسوز و آگاه هستند و مسایل را به خوبی تشخیص می دهند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: دانشگاه های ما در سال های گذشته در حوزه کمیت رشد خوبی داشتند، ولی از همه مسئولان، رؤسا و اساتید دانشگاه ها می خواهم که از این بعد توجه و تمرکز خود را صرف ارتقاء کیفیت در دانشگاه ها کنند. رشته هایی که در سال های گذشته در آنها دانشجو جذب کرده ایم، خیلی با محاسبات دقیق انجام نگرفته و بعضی از این رشته ها نه تنها جهت کشور ضرورت نداشته اند، امروز نیز نمی توانند جهت فارغ التحصیلان خوداشتغالی فراهم کنند.

رئیس جمهور، دادن استقلال به دانشگاه‌ها را بزرگترین هدیه جهت این مجموعه دانست و اظهار داشت: اساتید و مسئولین دانشگاه‌ها در برخورداری دانشگاه‌ها از استقلال توقع ص

دکتر روحانی طرح آمایش اجرا شده است در بعضی از رشته های دانشگاهی از جمله رشته های علوم پزشکی را مطلوب دانست و گفت: خوب است در جهت ارتقاء کیفیت آموزشی در دانشگاه ها اجرای این طرح استمرار یابد.

رئیس جمهور اولویت یافتن علم در دانشگاه ها را مهم برشمرد و اظهار داشت: اگر در دانشگاهی اولویت اول سیاست بود، آن دانشگاه دیگر دانشگاه نیست. دانشگاه ها باید از اول به علم توجه کنند و در کنار آن توجه به فرهنگ، سیاست، اشتغال، مهارت آموزی و کارورزی را مد نظر قرار دهند.

واکنش مدیر جمهور به ادعاهای تازه وزیر امور خارجه آمریکا

دکتر روحانی تصریح کرد: این سخن بدهید معنا نیست که دانشگاه ها سیاست گریز باشند، ولی نباید اجازه دهیم که دانشگاه های ما سیاست زده شوند، دانشگاه در وهله اول محل کسب علم و دانش ورزی است و سیاست مثل نمک غذا است که اگر زیاد شود، حتما زیان می رساند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دانشگاه ها باید از سیاست زدگی فاصله بگیرند و رابطه خود با بازار و فناوری و مهارت آموزی دانشجویان را تقویت کنند، خاطر نشان کرد: همان طور که دانشگاهیان بحق خواستار آن هستند که دولت با همه توان از دانشگاه و دانشجو حمایت کند، دولت نیز توقع دارد دانشگاهیان در مسیر حل پرسشها کشور، دولت را یاری کنند. دولت سال گذشته با وجود همه پرسشها مالی، بودجه دانشگاه ها را به صورت صددرصدی پرداخت کرد که این نشان از حمایت دولت از دانشگاه ها دارد و در عوض توقع دارد، دانشگاهیان حل پرسشها کشور را در مرکز توجهات خود قرار دهند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه کشور امروز با پرسشها اقتصادی مواجه بوده و کم آبی نیز به معضلی جدی تبدیل شده است هست، گفت: دانشگاهیان خیلی جاها از جمله در حل پرسشها کم آبی دریاچه ارومیه و بعضی مناطق خوزستان، مشغول فعالیت هستند، ولی امروز چند رساله دکتری در رشته اقتصاد داریم که به عنوان مدیر جمهور یا اعضای ستاد اقتصادی دولت با خواندن آن بتوانند راه حل جدیدی جهت حل پرسشها اقتصادی کشور بیابند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امروز وضعیتی داریم که باید به هم زیاد از قبل کمک کنیم، افزود: ما سال گذشته با هم عهد کردیم که به عقب بازنگردیم و به عقب هم بازنگشتیم، ولی امروز در آمریکا حکومتی روی کار آمده که یک شبه این کشور را به حدود ۱۵ سال قبل بازگردانده و حرف های سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ را تکرار می کنند.

دکتر روحانی اظهار داشت: آمریکایی ها حرف هایی که در دوران بوش پسر زده می شد را تجربه کرده و به اشتباه بودن آن پی برده بودند و قدم هایی جهت اصلاح آن برداشته بودند، ولی دوباره عده ای آمده اند و آن حرف هارا تکرار می کنند. مگر دنیا می پذیرد که آمریکا بخواهد جهت همه کشورها تصمیم بگیرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: همه کشورهای دنیا خواهان استقلال در تصمیم هستند و شاید آمریکایی ها بتوانند با فشار در بعضی جاها کاری به پیش ببرند، ولی منطق نمی پذیرد که آنها بخواهند جهت دنیا تصمیم بگیرند.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: اینکه یک آقایی که سال ها در یک مرکز جاسوسی مشغول فعالیت بوده، حالا بخواهد از جایگاه وزیر خارجه امور آمریکا جهت کشور عزیزمان ایران و دیگر کشورها تعیین وظیفه کند به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. شما چه کاره اید که می خواهید جهت کشور عزیزمان ایران و دنیا تصمیم بگیرد و بگویید کشور عزیزمان ایران در زمینه فناوری هسته ای چه بکند و چه نکند.

رئیس جمهور گفت: اینها از جنس همان حرف هایی است که قبل تر هم آمریکایی ها گفته اند و مردم کشور عزیزمان ایران نسبت به آنها بی اعتنا بوده اند و حالا هم نسبت به آن بی اعتنا بوده و در کنار یکدیگر به راهشان ادامه خواهند داد.

دکتر روحانی با بیان اینکه دولت دانشگاهیان را بزرگترین یار و کمک خود می داند، اظهار داشت: امروز حدود ۲۰ درصد از جمعیت کشور ما یا در حال درس خواندن هستند و یا در حال تدریس و این اوضاع خوبی را در حال حاضر و در آینده پیش روی کشور قرار داده هست. دولت روی کمک دانشگاهیان در اداره مسایل حوزه های سیاست خارجی، اقتصاد، محیط زیست، پرسشها اقلیمی و دیگر زمینه ها حساب می کند و دانشگاهیان را بزرگترین کمک خود و ملت کشور عزیزمان ایران می داند.

واژه های کلیدی: سیاست | دانشگاه | دانشگاه | دانشجویان | حسن روحانی | رئیس جمهور | رئیس جمهور | دکتر روحانی | رشته های دانشگاهی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs