تکان دادن تهران توافق شهردار شورای شهر

تکان دادن: تهران توافق شهردار شورای شهر شورای اسلامی اخبار اجتماعی

آخر روز یکشنبه، مقاومت معامله گران سکه با ادامه حراج در بانک کارگشایی شکسته شد. در این روز، سکه تمام بهار آزادی ۳۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به به

مقاومت سکه شکسته شد

مقاومت سکه شکسته شد

عبارات مهم : بازار

آخر روز یکشنبه، مقاومت معامله گران سکه با ادامه حراج در بانک کارگشایی شکسته شد. در این روز، سکه تمام بهار آزادی ۳۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای یک میلیون و ۳۵۴ هزار تومان رسید. این رقم بیشترین افت قیمت از دی ماه ۹۵ به حساب می آید. به این ترتیب، سکه که در نخستین روز حراج تا حدی در برابر سقوط قیمتی مقاومت کرده بود، در روز دوم با ثبت این رکورد ۴ کانال عقب نشست. با این افت، میزان حباب سکه بدون محاسبه مالیات ارزش افزوده تا سطح ۱۰۰ هزار تومان کم کردن یافت.

ادامه حراج سکه در بانک کارگشایی قیمت را ۴ کانال پایین تر برد. روز یکشنبه، سکه تمام بهار آزادی ۳۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و ۳۵۴ هزار تومان رسید. این بیشترین افت فلز گرانبهای داخلی از ۱۰ دی ماه سال ۹۵ بود و موجب شد سکه به کمترین قیمت از تاریخ ۱۸ آبان امسال برسد.

مقاومت سکه شکسته شد

به گفته فعالان، اعلام خبر ادامه حراج سکه در روز یکشنبه به تنهایی کافی بود تا قیمت افت بیشتری را تا ابتدای کانال یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان در همان انتهای روز شنبه تجربه کند؛ زمانی که حراج سکه در روز یکشنبه شروع شد، قیمت افت بیشتری کرد و به میانه کانال یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

در رابطه با میزان سکه عرضه شده است از سوی بانک کارگشایی اخبار متفاوتی در خبرگزاری ها وجود داشت؛ اما، پیگیری «دنیای اقتصاد» از مدیرعامل بانک کارگشایی نشان می دهد که مجموع عرضه سکه در ۲ روز ابتدایی هفته حدود ۵ هزار قطعه بود. مسعود سلیمانی همچنین کمترین قیمت فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در روز یکشنبه را حدود یک میلیون و ۳۳۵ هزار تومان و هر قطعه نیم سکه را ۶۶۴ هزار تومان اعلام کرد. به این ترتیب، کمترین قیمت حراج سکه ۱۹ هزار تومان از قیمت نهایی بازار پایین تر بود. در مورد نیم سکه این اختلاف به بیش از ۲۵ هزار تومان می رسید.

آخر روز یکشنبه، مقاومت معامله گران سکه با ادامه حراج در بانک کارگشایی شکسته شد. در این روز، سکه تمام بهار آزادی ۳۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به به

با افت سکه در روزهای اخیر، میزان حباب آن نیز بدون احتساب مالیات ارزش افزوده به نزدیک ۱۰۰ هزار تومان کم کردن یافته هست. این در حالی است که در صورت محاسبه مالیات ارزش افزوده ۹ درصدی علامت حباب عوض کردن می کند و قیمت بازاری کمتر از ارزش ذاتی می شود.

نزول دلار به کمترین قیمت آذر

در دومین روز هفته، دلار نیز از زیاد کردن بهای سکه حمایت نکرد و با کم کردن خود زمینه را جهت افت زیاد فلز گرانبهای داخلی فراهم کرد. روز یکشنبه دلار ۱۳ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۴ هزار و ۱۱۴ تومان رسید. این کمترین بهای شاخص ارزی در سومین ماه پاییز بود و کمی انتظارات افزایشی معامله گران ارزی را تحت تاثیر قرار داد. به گفته فعالان، افت قیمت حواله درهم، کم کردن حضور سکه بازان در بازار ارز، احتیاط معامله گران دلار و عرضه متناسب بازارساز از جمله عواملی بودند که روند قیمت را تحت تاثیر قرار داده اند.

مقاومت سکه شکسته شد

بیشترین افت سکه از دی ماه

روز یکشنبه، سکه معاملات خود را با قیمت یک میلیون و ۳۶۹ هزار تومان شروع کرد که کاهشی ۲۱ هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده است روز ابتدایی هفته داشت. به گفته فعالان، زمانی که در ساعات انتهایی روز شنبه اعلام شد، بانک کارگشایی در روز یکشنبه نیز عرضه سکه را ادامه خواهد داد، به یکباره تعداد فروش ها در بازار و در معاملات پشت خطی اوج رفت؛ عاملی که موجب شد قیمت سکه در شروع معاملات روز شنبه نزدیک به ۵/ ۱ درصد از ارزش خود را از دست بدهد.

قیمت تا حدود ۱۲ ظهر یکشنبه به ابتدای کانال یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان نزدیک شد و بعد از شروع حراج در ساعت ۲ بعدازظهر میزان افت شدیدتر شد و حتی قیمت جهت لحظاتی به زیر مرز یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رفت. این قیمت سکه در حجم معاملات عمده بود ولی در حجم خرد، بهای سکه کمی قیمت بالاتری داشت. صرافی ها و فروشندگان خرد که در ساعات ابتدایی روز اعداد بالای یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان را بر تابلوی خود درج کرده بودند، حدود ساعت ۳ بعدازظهر قیمت فروش سکه را تا نزدیک یک میلیون و ۳۶۵ هزار تومان پایین آوردند.

آخر روز یکشنبه، مقاومت معامله گران سکه با ادامه حراج در بانک کارگشایی شکسته شد. در این روز، سکه تمام بهار آزادی ۳۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به به

کف گیری بعد از حراج

با وجود افت سکه در وقت حراج به میانه کانال یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، سکه بازان بعد از آخر حراج تلاش کردند قیمت را کمی اوج بیاورند. به گفته فعالان، بانک کارگشایی روز سه شنبه عرضه خاصی نخواهد داشت و بعضی بازیگران تلاش دارند با اوج آوردن قیمت، سکه خود را در این روز در محدوده های بالاتر عرضه کنند. این در حالی است که عده دیگری تفسیر متفاوتی از تحرکات معامله گران دارند. به گفته آنها، سکه بازان با مقاومت خود تلاش دارند این سیگنال را به بازار منعکس کنند که حراج سکه اثر موقتی خواهد داشت و با آخر آن قیمت در بزرگراه صعودی قرار خواهد گرفت. بازیگران آتی از دیگر افرادی هستند که عنوان شده است است به علت سررسیدهای خود در دی ماه تلاش دارند قیمت بازار نقدی را اوج نگه دارند. هم اکنون سررسید سکه در دی ماه حدود یک میلیون و۴۰۰ هزار تومان هست. عده ای نیز افزایش اونس به نزدیکی مرز هزار و ۳۰۰ دلار در ساعاتی از روز دوشنبه را عاملی دانستند که سیگنال افزایشی به معامله گران سکه داد.

مقاومت سکه شکسته شد

تغییر بسته های حراج سکه

روز یکشنبه قیمت پایه عرضه سکه عوض کردن خاصی نکرد، ولی با زیاد کردن میزان فروش قیمت فلز گرانبهای داخلی در بازار افت بیشتری را به ثبت رساند. قیمت پایه سکه در دومین روز حراج بدون احتساب مالیات ارزش افزوده، همان یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان تعیین شد. با این حال، یکی از تفاوت های حراج روز دوم با روز شنبه، عوض کردن بسته های عرضه سکه بود. روز یکشنبه بسته های ۱۰۰ تایی سکه عرضه نشد و بسته ها در حجم ۲۰ و ۵۰ قطعه بود.

عرضه شمش در ابعاد مختلف

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرعامل بانک کارگشایی از احتمال عرضه ربع سکه و انواع متفاوت شمش خبر داد. مسعود سلیمانی گفت: به زودی شمش های یک گرمی، ۵/ ۲ گرمی، ۵ گرمی، ۱۰ گرمی و یک اونسی به وسیله بانک کارگشایی عرضه می شود و این عرضه می تواند بر قیمت ربع سکه و سکه گرمی تاثیر بگذارد. البته او در بخش دیگری از صحبت های خودعنوان کرده بود که چه ربع سکه عرضه بشود و چه نشود، با عرضه سکه تمام و نیم، قیمت ربع و گرمی هم کم کردن خواهد یافت.

سلیمانی راجع به وقت مشخص عرضه سکه گفت: بانک مرکزی هیچ قید زمانی را به ما اعلام نکرده است و فعلا این عرضه ادامه خواهد داشت.

اخیاراقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | کانال | میلیون | قیمت بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs